preloader
Edit Content

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

Helicoil Ürün Grupları

Helicoil Ürün Grupları

Helicoil yay ürün grupları: Helicoil yay kırma aparatı , Helicoil yay takma aparatı , Helicoil kılavuz…

Helicoil yay ürün grupları: Helicoil yay kırma aparatı , Helicoil yay takma aparatı , Helicoil klavuz

HSS ve Karbür Matkap:

Kullanacağınız cıvata çapında bir matkapla yuvayı deliniz veya temizleyiniz. Breyzi fazla bastırmayınız. Bilhassa M 18 ve daha büyük çaplarda dikkatli olunuz. Ekseni değiştirebilirsiniz. Heli-Coil takılmasını önler ve zorlaştırır.

Kullanacağınız cıvata çapında bir matkapla yuvayı deliniz veya temizleyiniz. Breyzi fazla bastırmayınız. Bilhassa M 18 ve daha büyük çaplarda dikkatli olunuz. Ekseni değiştirebilirsiniz. Heli-Coil takılmasını önler ve zorlaştırır.

Helicoil klavuz:

Heli-Coil’in özel kılavuzunu kullanıp, kılavuzun ucunu deliğe yerleştirin ve Heli-Coil dişini açın. Normal kılavuzla açılan yuvaya Heli-Coil takılmaz. Kılavuzu saldıktan sonra çapakları temizleyin. Çeliklerde 3’lü pik ve yumuşak çeliklerde 2’li, alüminyum, sarı vs. Hafif metaller, Fiber, Plastik vs. de tekli kılavuz kullanın.

Merkezleyici takıcıya görüldüğü gibi, kertikli kısımdan diş kaptırılacak şekilde Heli-Coil’i yerleştirin. Heli-Coil takıcının ucundan görünene kadar mili bastırmadan çevirin. Heli-Coil takılmaya hazırdır. Merkezleyici takıcılar büyük çap ince dişlerde bilhassa tavsiye edilir.

Takıcı milini bastırmadan çevirerek Heli-Coil’i takın. Takılan Heli-Coil’in üst ucu delikten bir diş içeride olmalıdır. Takılmış Heli-Coil’in  deliğin dibinde kalan kertikli kısmını kırın. Kertikli kısmı dışarı almak isterseniz ince karga burun ucuyla aşağı yukarı oynatarak kırın.

Heli-Coil’in özel kılavuzunu kullanıp, kılavuzun ucunu deliğe yerleştirin ve Heli-Coil dişini açın. 

Yay takma aparatı:

Helicoil yaylarınızı montaj yaparken özellikle küçük ölçülerde kararlı davranan montaj ürünlerine ihtiyaç vardır. Profesyonel kullanıcılar için mikron toleranslar ile Alman teknolojisi birleştirilerek üretilmiştir. Helicoil yayın çentiğini hatasız şekilde kavrar ve işlem bitene kadar bırakmaz. Reflex yay takma aparatı ile hatasız yapılan montajlar sayesinde parçanıza zarar vermemiş olursunuz. Aparat görevini iyi yapamaz ise tam montajlanamayan yayın sökülmesi gerekir ve bu parçanın dişlerine zarar verir, işlemlerinde uzamasına sebep olur.

Helicoil yay kırma aparatı:

Reflex Helicoil Yay Kırma Aparatları Alman teknolojisi ile üretilmiş mükemmel sonuçlara odaklanmış bir üründür. Vuruşlarda delik içinde sadece tırnağa vurur ve görevini yapar. Diş formlarına bir kasıt olmadıkça çarpmaz. Ergonomiktir, oksitlenme yapmaz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir